!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Řešení problémů s SQL Developer

publikováno: 26.7.2013

SQL Developer si uchovává nastavení o Javě, kterou používá uvnitř adresáře, kam byl rozbalen.
Veškeré nastavení týkající se připojení do databází, uživatelské nastavení (velikost fontu, formát zobrazování datumu apod.) se nachází v cache.

Cache je adresář, který se nachází v domovském adresáři ve skrytém podadresáři AppData\Roaming\SQL Developer Například na mém počítači (Windows 7) je cache v adresáři:

C:\Users\pinkas\AppData\Roaming\SQL Developer

Smazáním tohoto adresáře zároveň smažete veškeré nastavení v SQL Developeru (které se ale dá předem vyexportovat). Smazání cache (a opětovné stažení nejnovější verze SQL Developeru) je ultimátní řešení v případě jakýchkoli problémů.

 

Reference

Školení bych doporučil všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco o DB. Na školeni jsem přišel, jako úplný nováček, co se týče práci s DB a odcházel plný dojmů a

Ondřej

Osobně jsem trošku stále váhající, jestli a jak moc SQL použít. Ale určitě hlavní je to, že se teď už tolik nebojím. Je to pro mě začátek dlouhé cesty. Osobně

Robert

Zajímavé školení, které vhodně kombinovalo teorii a praxi.

Ministerstvo financí
Jan


Novinky

9.9.2021: SQL Developer & Remote Debug

22.3.2019: Termíny SQL školení léto 2019
Nové termíny!!!

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování