Řešení problémů s SQL Developer

publikováno: 26.7.2013

SQL Developer si uchovává nastavení o Javě, kterou používá uvnitř adresáře, kam byl rozbalen.
Veškeré nastavení týkající se připojení do databází, uživatelské nastavení (velikost fontu, formát zobrazování datumu apod.) se nachází v cache.

Cache je adresář, který se nachází v domovském adresáři ve skrytém podadresáři AppData\Roaming\SQL Developer Například na mém počítači (Windows 7) je cache v adresáři:

C:\Users\pinkas\AppData\Roaming\SQL Developer

Smazáním tohoto adresáře zároveň smažete veškeré nastavení v SQL Developeru (které se ale dá předem vyexportovat). Smazání cache (a opětovné stažení nejnovější verze SQL Developeru) je ultimátní řešení v případě jakýchkoli problémů.

 

Reference

Kurz SQL byl jedním slovem výborný. Připravená smysluplná databáze spolu s příklady, včetně příkladů s vysokou obtížností - je tak možné dostatečně zabavit i pokročilejší studenty. Za pozitivní považuji opravdu

Michal

Školení bylo super, zopakoval jsem si základy a také se dozvěděl spoustu nového ohledně SQL. Obrovské plus bylo v přátelském přístupu školícího.

Vít

Se školením jsem nadmíru spokojen, nejen že je výklad formou, která zaujme, ale i lajk se v tom neztrácí a je schopen pochopit i těžší úlohy.

Miloš


Novinky

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování

4.4.2017: SAP HANA & Veverka (SQuirrel SQL)
Oficiální SAP HANA studio funguje, ale je hrozně pomalé. Další z nástrojů, kde je možné rozchodit SAP HANA je Veverka (SQuirrel SQL)

25.3.2017: SAP HANA referenční příručky
V současnosti je trošku složitější najít na webu referenční příručku k SAP HANA SQL, proto sem dávám odkazy.