Instalace SQL Developer

publikováno: 26.7.2013

Od verze SQL Developer 4.0 se nedistribuuje bundle s Javou, tudíž je nutné nejprve nainstalovat Java JDK. Přejděte na stránku: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html Stáhněte a nainstalujte Java JDK:

  • Windows x86 pokud máte 32 bit. operační systém
  • Windows x64 pokud máte 64 bit. operační systém

Poté přejděte na stránku: http://www.oracle.com/technetwork/developer-tools/sql-developer/overview/index.html Stáhněte nejnovější verzi nástroje SQL Developer (stáhnete ZIP soubor). Poznámka: Je nutné si vytvořit Oracle účet, jehož vytvoření je zdarma. Oracle občas pošle email s reklamním sdělením, přičemž je možné odesílání emailů odhlásit. Rozbalte ZIP soubor a spusťte SQL Developer: sqldeveloper.exe

Při prvním spuštění se SQL Developer zeptá na umístění Java JDK (to jste nainstalovali v prvním kroku). Také se zeptá, jestli chcete importovat nastavení ze starších verzí SQL Developer (pokud jste SQL Developer používali dříve). HOTOVO! Právě jste úspěšně nainstalovali SQL Developer!

Reference

Kurz SQL byl jedním slovem výborný. Připravená smysluplná databáze spolu s příklady, včetně příkladů s vysokou obtížností - je tak možné dostatečně zabavit i pokročilejší studenty. Za pozitivní považuji opravdu

Michal

Školení bylo super, zopakoval jsem si základy a také se dozvěděl spoustu nového ohledně SQL. Obrovské plus bylo v přátelském přístupu školícího.

Vít

Se školením jsem nadmíru spokojen, nejen že je výklad formou, která zaujme, ale i lajk se v tom neztrácí a je schopen pochopit i těžší úlohy.

Miloš


Novinky

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování

4.4.2017: SAP HANA & Veverka (SQuirrel SQL)
Oficiální SAP HANA studio funguje, ale je hrozně pomalé. Další z nástrojů, kde je možné rozchodit SAP HANA je Veverka (SQuirrel SQL)

25.3.2017: SAP HANA referenční příručky
V současnosti je trošku složitější najít na webu referenční příručku k SAP HANA SQL, proto sem dávám odkazy.