Jak hodně zpomalují integritní omezení DML operace?

publikováno: 2.3.2016

Jak hodně zpomalují integritní omezení DML operace? Hodně :-) Důležité upozornění: Integritní omezení rozhodně používejte, ale jsou situace, kdy je vhodné je vypnout (a pak zase zapnout). Jednu takovou situaci jsem zažil právě teď.

Vesele si kopíruji data do nové tabulky (ve které jsem zatím neměl žádná integritní omezení) a jsem spokojený jak to běží rychle. A pak jsem přidal integritní omezení a najednou to kopírování je nějaké pomalé (v závislosti na počtu záznamů v tabulce to bylo opravdu výrazně pomalejší). Problém byl ten, že při každém přidání záznamu do tabulky se naprosto logicky kontrolovaly integritní omezení (a v tabulce bylo cca. 3 milióny záznamů, tudíž při každém přidání dalšího záznamu se jich muselo kontrolovat víc a víc).

Řešení? Před hromadném množství DML operací integritní omezení vypnout a po skončení všech operací je opět zapnout. Jestli je toto vhodné řešení v dané situaci ale také záleží na počtu DML operací které provádíte. Při zapínání integritních omezení se musí jednorázově projít všechny záznamy a zkontrolovat platnost integritního omezení ... a to také není časově laciná operace.

Reference

Kurz SQL byl jedním slovem výborný. Připravená smysluplná databáze spolu s příklady, včetně příkladů s vysokou obtížností - je tak možné dostatečně zabavit i pokročilejší studenty. Za pozitivní považuji opravdu

Michal

Školení bylo super, zopakoval jsem si základy a také se dozvěděl spoustu nového ohledně SQL. Obrovské plus bylo v přátelském přístupu školícího.

Vít

Se školením jsem nadmíru spokojen, nejen že je výklad formou, která zaujme, ale i lajk se v tom neztrácí a je schopen pochopit i těžší úlohy.

Miloš


Novinky

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování

4.4.2017: SAP HANA & Veverka (SQuirrel SQL)
Oficiální SAP HANA studio funguje, ale je hrozně pomalé. Další z nástrojů, kde je možné rozchodit SAP HANA je Veverka (SQuirrel SQL)

25.3.2017: SAP HANA referenční příručky
V současnosti je trošku složitější najít na webu referenční příručku k SAP HANA SQL, proto sem dávám odkazy.