!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Jak hodně zpomalují integritní omezení DML operace?

publikováno: 2.3.2016

Jak hodně zpomalují integritní omezení DML operace? Hodně :-) Důležité upozornění: Integritní omezení rozhodně používejte, ale jsou situace, kdy je vhodné je vypnout (a pak zase zapnout). Jednu takovou situaci jsem zažil právě teď.

Vesele si kopíruji data do nové tabulky (ve které jsem zatím neměl žádná integritní omezení) a jsem spokojený jak to běží rychle. A pak jsem přidal integritní omezení a najednou to kopírování je nějaké pomalé (v závislosti na počtu záznamů v tabulce to bylo opravdu výrazně pomalejší). Problém byl ten, že při každém přidání záznamu do tabulky se naprosto logicky kontrolovaly integritní omezení (a v tabulce bylo cca. 3 milióny záznamů, tudíž při každém přidání dalšího záznamu se jich muselo kontrolovat víc a víc).

Řešení? Před hromadném množství DML operací integritní omezení vypnout a po skončení všech operací je opět zapnout. Jestli je toto vhodné řešení v dané situaci ale také záleží na počtu DML operací které provádíte. Při zapínání integritních omezení se musí jednorázově projít všechny záznamy a zkontrolovat platnost integritního omezení ... a to také není časově laciná operace.

Reference

Školení bych doporučil všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco o DB. Na školeni jsem přišel, jako úplný nováček, co se týče práci s DB a odcházel plný dojmů a

Ondřej

Osobně jsem trošku stále váhající, jestli a jak moc SQL použít. Ale určitě hlavní je to, že se teď už tolik nebojím. Je to pro mě začátek dlouhé cesty. Osobně

Robert

Zajímavé školení, které vhodně kombinovalo teorii a praxi.

Ministerstvo financí
Jan


Novinky

9.9.2021: SQL Developer & Remote Debug

22.3.2019: Termíny SQL školení léto 2019
Nové termíny!!!

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování