SQL Developer & Remote Debug

publikováno: 9.9.2021

Na posledním školení PL/SQL jsme řešili remote debug PL/SQL procedury, kdy Oracle běžel na nějakém serveru a debugování procedury za boha nechtělo fungovat. Do této situace jsem se doposud nikdy nějakým zázrakem nedostal, protože jsem doteď měl Oracle pro vývoj vždy nainstalovaný na lokálním počítači (v posledních letech v Dockeru). No a debugování Oracle vzdáleného počítače nyní nefungovalo. Proč? Protože Oracle databáze musí "vidět" na počítač kde je SQL Developer a v našem případě to blokoval nějaký firewall (minimálně ten ve Windows, ale možná i jiný). Naprosto konkrétně Oracle databáze zavolá DBMS_DEBUG_JDWP.CONNECT_TCP na IP adresu počítače kde běží SQL Developer no a když na něj "nevidí", tak to nemůže fungovat :-)

Materiály:

Následující: