SAP HANA & Veverka (SQuirrel SQL)

publikováno: 4.4.2017

Oficiální SAP HANA studio funguje, ale je hrozně pomalé. Další z nástrojů, kde je možné rozchodit SAP HANA je Veverka. Jak na to? Nejprve je nutné při stahování HANY zvolit, že chcete také stáhnout "Clients". Uvnitř po stažení a rozbalení najdete soubor ngdbc.jar (to je JDBC ovladač). Ten je poté nutné přidat do Veverky (v záložce Drivers). Class Name je "com.sap.db.jdbc.Driver". Poté je možné se připojit. Jenom pozor na to, že JDBC URL je (alespoň pro výchozí konfiguraci SAP HANA 2): jdbc:sap://servername:39013/ kde servername je jméno / IP adresa kde běží HANA.

Pozor na to, že Veverka neumí vše, ale základní práci zvládá na jedničku (a hlavně rychle) a také umí vygenerovat ER diagram! :-) A je zadarmo :-)

Následující:
Žádná další novinka