Bilance SQL školení 2015

publikováno: 2.1.2016

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování a toho, co nás čeká a nemine ... :-) Btw. bilance roku 2014 je zde.

Nejprve co se mi povedlo z mých předsevzetí:

  • Z plánovaných předsevzetí nic, neplánovaných bylo mnohem víc.

Co se mi nepovedlo:

  • Na vylepšení www.sqlvids.com kvůli mým jiným aktivitám nebyl čas :-(

Co se mi povedlo neplánovaně:

  • Další zlepšení školících materiálů ... zejména aktualizace ohledně Oracle 12c a další příklady.
  • Naučil jsem pořádně pracovat s nástrojem PL/SQL Developer. Stále ale preferuji jiné a tento nástroj rozhodně nepovažuji za ten nejlepší.
  • Vytvořil jsem web topsqlblogs.com, ve kterém aktuálně sleduji 212 blogů se zaměřením na různé databázové systémy. Tento web mi (a nejenom mě) pomáhá udržovat si přehled o novinkách v oblasti relačních databází.
  • Začátkem roku 2015 jsem zrušil své prostory a během roku se veřejná školení konala všude možně, ale ke konci roku jsem našel ty nejlepší.
  • Začátkem roku 2015 jsem vytvořil školení Retrieving Data Using the SQL SELECT, což je varianta školení SQL dotazů, ale v angličtině.
  • Přidal jsem nová školení: Ladění SQL dotazů (dřívější jednodenní školení Optimalizace SQL dotazů, které jsem nabízel v roce 2015 se rozrostlo o kupu příkladů a vzniklo z něj toto školení), SQL pro programátory a staro-nové školení Kurz Tvorba relační databáze, u kterého jsem výrazně vylepšil jeho osnovu.

Plány pro rok 2016:

  • Chtělo by to nějaký nový certifikát (certifikáty jsou dobré k tomu, že Vás přinutí se naučit nějakou technologii od A do Z, ne jenom její nejpoužívanější části). V roce 2015 na to nezbyl čas.
  • Psát víc novinek na tuto stránku. V současnosti je většinou píšu v angličtině na topjavablogs.com, ale bylo by užitečné občas něco napsat i v češtině :-) ... nebo alespoň sem (nebo na topsqlblogs.com) přidat odkaz.

Reference

Kurz SQL byl jedním slovem výborný. Připravená smysluplná databáze spolu s příklady, včetně příkladů s vysokou obtížností - je tak možné dostatečně zabavit i pokročilejší studenty. Za pozitivní považuji opravdu

Michal

Školení bylo super, zopakoval jsem si základy a také se dozvěděl spoustu nového ohledně SQL. Obrovské plus bylo v přátelském přístupu školícího.

Vít

Se školením jsem nadmíru spokojen, nejen že je výklad formou, která zaujme, ale i lajk se v tom neztrácí a je schopen pochopit i těžší úlohy.

Miloš


Novinky

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování

4.4.2017: SAP HANA & Veverka (SQuirrel SQL)
Oficiální SAP HANA studio funguje, ale je hrozně pomalé. Další z nástrojů, kde je možné rozchodit SAP HANA je Veverka (SQuirrel SQL)

25.3.2017: SAP HANA referenční příručky
V současnosti je trošku složitější najít na webu referenční příručku k SAP HANA SQL, proto sem dávám odkazy.