!!! Od 1.6.2022 nastupuji do Komerční banky tvořit novou digitální banku. Školení se nechci úplně vzdávat, v současnosti přemýšlím nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit. Pokud by mi někdo se školeními chtěl pomoci, tak se mi ozvěte. Na JavaDays opět budu, to si nenechám ujít :-) Teď budu mít v KB hodně práce než si všechno sedne, ale jakmile to nastane, tak hned budu přemýšlet nad tím, jak alespoň pár školení za rok uskutečnit, protože je hromada lidí, které bych opět strašně moc rád viděl a považuji je za přátele. Časem (nejspíš v příštích pár měsících) vytvořím nový blog na separátní doméně a novinky Java a SQL školení dále rozšiřovat nebudu. Pokud se něco změní, tak to dám včas vědět zde na webu a na blogu. !!!

Bilance SQL školení 2015

publikováno: 2.1.2016

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování a toho, co nás čeká a nemine ... :-) Btw. bilance roku 2014 je zde.

Nejprve co se mi povedlo z mých předsevzetí:

  • Z plánovaných předsevzetí nic, neplánovaných bylo mnohem víc.

Co se mi nepovedlo:

  • Na vylepšení www.sqlvids.com kvůli mým jiným aktivitám nebyl čas :-(

Co se mi povedlo neplánovaně:

  • Další zlepšení školících materiálů ... zejména aktualizace ohledně Oracle 12c a další příklady.
  • Naučil jsem pořádně pracovat s nástrojem PL/SQL Developer. Stále ale preferuji jiné a tento nástroj rozhodně nepovažuji za ten nejlepší.
  • Vytvořil jsem web topsqlblogs.com, ve kterém aktuálně sleduji 212 blogů se zaměřením na různé databázové systémy. Tento web mi (a nejenom mě) pomáhá udržovat si přehled o novinkách v oblasti relačních databází.
  • Začátkem roku 2015 jsem zrušil své prostory a během roku se veřejná školení konala všude možně, ale ke konci roku jsem našel ty nejlepší.
  • Začátkem roku 2015 jsem vytvořil školení Retrieving Data Using the SQL SELECT, což je varianta školení SQL dotazů, ale v angličtině.
  • Přidal jsem nová školení: Ladění SQL dotazů (dřívější jednodenní školení Optimalizace SQL dotazů, které jsem nabízel v roce 2015 se rozrostlo o kupu příkladů a vzniklo z něj toto školení), SQL pro programátory a staro-nové školení Kurz Tvorba relační databáze, u kterého jsem výrazně vylepšil jeho osnovu.

Plány pro rok 2016:

  • Chtělo by to nějaký nový certifikát (certifikáty jsou dobré k tomu, že Vás přinutí se naučit nějakou technologii od A do Z, ne jenom její nejpoužívanější části). V roce 2015 na to nezbyl čas.
  • Psát víc novinek na tuto stránku. V současnosti je většinou píšu v angličtině na topjavablogs.com, ale bylo by užitečné občas něco napsat i v češtině :-) ... nebo alespoň sem (nebo na topsqlblogs.com) přidat odkaz.

Reference

Školení bych doporučil všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco o DB. Na školeni jsem přišel, jako úplný nováček, co se týče práci s DB a odcházel plný dojmů a

Ondřej

Osobně jsem trošku stále váhající, jestli a jak moc SQL použít. Ale určitě hlavní je to, že se teď už tolik nebojím. Je to pro mě začátek dlouhé cesty. Osobně

Robert

Zajímavé školení, které vhodně kombinovalo teorii a praxi.

Ministerstvo financí
Jan


Novinky

9.9.2021: SQL Developer & Remote Debug

22.3.2019: Termíny SQL školení léto 2019
Nové termíny!!!

3.1.2018: Oracle XE 12c nebude, místo toho bude Oracle XE 18c
V roce 2018 nás čeká nová XE verze a nové verzování