Instalace SQL Developer

publikováno: 26.7.2013

Od verze SQL Developer 4.0 se nedistribuuje bundle s Javou, tudíž je nutné nejprve nainstalovat Java JDK. Přejděte na stránku: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html Stáhněte a nainstalujte Java JDK:

• Windows x86 pokud máte 32 bit. operační systém
  • Windows x64 pokud máte 64 bit. operační systém

Poté přejděte na stránku: http://www.oracle.com/technetwork/developer-tools/sql-developer/overview/index.html Stáhněte nejnovější verzi nástroje SQL Developer (stáhnete ZIP soubor). Poznámka: Je nutné si vytvořit Oracle účet, jehož vytvoření je zdarma. Oracle občas pošle email s reklamním sdělením, přičemž je možné odesílání emailů odhlásit. Rozbalte ZIP soubor a spusťte SQL Developer: sqldeveloper.exe

Při prvním spuštění se SQL Developer zeptá na umístění Java JDK (to jste nainstalovali v prvním kroku). Také se zeptá, jestli chcete importovat nastavení ze starších verzí SQL Developer (pokud jste SQL Developer používali dříve). HOTOVO! Právě jste úspěšně nainstalovali SQL Developer!

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír