Bilance SQL školení 2013

publikováno: 23.12.2013

Letos opět budu pokračovat v tradici bilancování a toho, co nás čeká a nemine ... :-) Btw bilance roku 2012 je zde.

Nejprve co se mi podvedlo z mých předsevzetí:

• Nový kurz na optimalizaci SQL dotazů navazující na Kurz SQL: Napůl splněno, ale plně to bude hotovo do konce ledna 2014.
  • Nový web SQLVids: Velký restík, během roku jsem neměl čas se zastavit, ale o Vánocích mám trochu času, který se snažím využít k vytvoření tohoto webu.

Co se tento rok povedlo:

• Před rokem jsem zavedl tyto novinky a osvědčily se, stále v nich pokračuji :-)
  • Konečně jsem se pořádně naučil pracovat s TOAD for Oracle a tak, když někdo má zájem ho používat na školení, tak může, jsem schopen poradit (snad) se vším. :-) To samé u firemních školení, tam se na TOAD podíváme ještě blíže.
  • Vytvořil jsem školení, která nikdo jiný nenabízí: Kurz práce s SQL Developer a Kurz práce s TOAD for Oracle.
  • Vytvořil jsem variantu školení SQL v angličtině, část z toho využiji na webu SQLVids.

Na co bych se chtěl zaměřit v roce 2014:

• Získat pár dalších Oracle certifikátů :-)
  • Dodělat pokročilejší kurzy
  • Konečně spustit projekt SQLVids
  • Udělat recenzi knih o Oracle / SQL v češtině.

Školení mi pomohlo ujasnit si jak má správně probíhat testování kódu, představilo užitečné knihovny a nástroje. Vše bylo podáno zábavnou formou, takže nebyl problém udržet pozornost. Navíc byl výhodou dostatek

Certicon

Jedno z nejlepších školení za poslední roky. Kromě seznámení se Springem apod. mě velmi příjemně překvapila hluboká znalost probírané látky a schopnost ji srozumitelně vysvětlit v případě ad hoc dotazů.

Jaroslav

Přestože jsem Cčkař, tak jsem se na školení JUnit dozvěděl nové věci. Zejména co se týče metodiky jednotkového testování a některých odborných termínů.

Retia
Jaromír